O vile na Nouzově

A také o tom, jak se Vám tu bude skvěle žít

VÝJIMEČNÉ MÍSTO

Základní informace

Výjimečná novostavbu rodinného domu, o celkové užitné ploše 541 m2 a ploše parcely 4151 m2. Mimořádná vila leží v klidné a vyhledávané lokalitě Nouzov, s výbornou dostupností do Prahy, zhruba 15 – 20 min. jízdy autem po rychlostní silnici R6. Obec Nouzov se nachází v přímém sousedství křivoklátských lesů a chráněné krajinné oblasti Povodí Kačáku.

Charakteristickou vlastností vily je velkoryse řešená dispozice, jejímž těžištěm je bohatě prosvětlená centrální hala s pohodlným tříramenným schodištěm. Na tuto halu navazují ostatní místnosti vč. schodiště do suterénu resp. chodba do garáže situované v přízemí. Oživením převýšeného prostoru obývacího pokoje v úrovni prvního patra je galerie s knihovnou a výhledem na krb.

Suterén

Polozapuštěný – přímý výstup do zahrady a samostatným vstupem. Provedena příprava pro instalaci bazénu 3 x 5,6 x 1,5 m s protiproudem. V tomto prostoru (90 m2) je možno vybudovat jiný provoz, např. byt, kancelář, fitness apod. Nad bazénovou vanou je v současné době provedena provizorní podlaha z OSB desek.

Zobrazit 3D půdorys suterénu
Přízemí

Obývací pokoj, kuchyň, ložnice, koupelna s WC, šatna, domácí práce, samostatné WC, velká hala, zádveří, dvougaráž, technická místnost

Zobrazit 3D půdorys přízemí
Druhé nadzemní podlaží

3x ložnice, pracovna, 2x koupelna s WC, 2x šatna, galerie

Zobrazit 3D půdorys 2. nadzemního podlaží
Podkroví

Úložný prostor min. 80 m2 s proměnlivou výškou, přístup po skládacích schodech

CO V NOUZOVĚ DÁLE NAJDETE

Podrobné údaje o objektu

Technické vybavení budovy

 • Tepelné čerpadlo vzduch x voda CARRIER,
 • Podlahové vytápění v celém přízemí a koupelnách v druhém nadzemním podlaží
 • AL radiátory s vysokou životností cca 30 let
 • Rozvody vody a vytápění v mědi
 • Ovládání vytápění ekvitermní regulací od SIEMENS vč. ovládání předokenních žaluzií v rámci systému inteligentního domu. Součástí dodávky M a R (měření a regulace) je programovatelný SW
 • Systém centrálního větrání domu s rekuperací a s přívodem vzduchu zemním kolektorem od německé firmy PLUGGIT
 • Centrální vysavač (BEAM)
 • Kamerový systém (CCTV)
 • Domácí video vrátný s komunikačním zařízením v každém podlaží
 • Rozvod strukturované kabeláže (100 MB) do všech místností
 • Televizní a satelitní rozvod
 • Elektrická zabezpečovací signalizace s výstupem na PCO (pult centrální ochrany)
 • Ozvučení vybraných prostor domu
 • V suterénu domu je provedena příprava pro realizaci bazénu s protiproudem
 • Elektricky ovládané předokenní hlinkové žaluzie BATIMA
 • Garážová vrata od německé firmy HORMANN s dálkovým ovládáním
 • Letmá brána vjezdu s rakouskou technologií TOUSEK s dálkovým ovládáním
 • V zahradě funguje automatický závlahový systém HUNTER

Ostatní vybavení domu a zahrady

 • Francouzský teplovzdušný krb AXIS s výkonem 19,6 kW, dokonalé spalování (sekundární přívod vzduchu se samočištěním skleněné – výsuvné výplně), účinnost 70 %. Možnost bezpečně ztápět až 0,9 m dlouhá polena
 • Bílá leštěná kuchyňská linka od firmy HANÁK
 • Italské dlažby a obklady podlah i schodiště GRANITOGRES PADANA série MARTE
 • Dřevěná EUROOKNA BAU ELEMENTE (Německo – Kligental), útlum 32 – 42 dB z tvrdého exotického dřeva MERANTI s dvojsklem (KLIMA PLUS – s inertním plynem ARGON). Povrchová úprava v barvě bavorská hnědá. Okna vybavena AL předokenními lamelovými žaluziemi
 • Interiérové dveře BAUELEMENTE v provedení buk
 • Nerezové konstrukce zábradlí s bukovými madly
 • Klempířské konstrukce z titanzinku
 • 3 x komín SCHIEDEL (plynový kotel v technické místnosti v přízemí, variantně pro kotel na tuhá paliva v suterénu + 300 mm komínový průduch pro krb v obývacím prostoru v přízemí domu)
 • Parcela je vybavena 15 m hlubokou kopanou studnou rozšířenou v patě ve skále tzv. “kavernou“ pro větší akumulaci vody. Trvalý sloupec vody ve studni vykazuje v průběhu roku min. výšku 8 m. Vybaveno čerpadlem GRUNDFOSS. K dispozici je tak zásoba více jak 10 m3 kvalitní podzemní vody. Vydatnost studny více jak 3 m3 vody za 24 hod.
 • Zpevněné plochy, terasa a chodníky kolem domu jsou provedeny z velkoformátových dlaždic BEST PLATEN 500 x 500 mm
 • Uliční oplocení z žb. trámců uložených mezi pozinkované sloupy z válcovaných profilů HEB obsahuje branku, letmou bránu pro vjezd automobilů a dvoukřídlou bránu hospodářského vjezdu. Veškeré výplně jsou díky žárovému pozinkování odolné atmosférickým vlivům a není třeba je povrchově upravovat ani jinak udržovat
 • Pěstěná zahrada s atraktivní výsadbou
 • Automatický závlahový systém využívající vodu ze studny
 • Osvětlené jezírko s tůňkou propojené kaskádou (potokem)

PŘEDSTAVTE SI, JAK BY SE VÁM TU ŽILO

3D půdorysy jednotlivých podlaží

Velký náhled
1. nadzemní podlaží
Velký náhled
2. nadzemní podlaží
Velký náhled
Polozapuštěný suterén domu

JEDINEČNÁ KONCEPCE

Dispoziční řešení "Slunečního domu"

Zděný rodinný dům je navržen v souladu se současným trendem jako nízkoenergetická stavba. Čistota provedení domu z hlediska architektonického je umocněna použitím ušlechtilých materiálů. Objekt má částečně nepravidelný obdélníkový půdorys, je orientovaný podélnou osou západ – východ. Situován je na mírném jižním svahu a respektuje charakter daného pozemku. Rodinný dům má dvě nadzemní podlaží, podkroví s úložným prostorem a ve svahu polozapuštěný suterén. Je zastřešen sedlovou střechou respektive pultovými střechami s hřebenovým převýšením, které střídavě na severní a jižní straně vytváří hmotové vikýře.

Materiálové řešení vychází z kontrastu jejich použité barevnosti, přičemž jejich uplatnění akceptuje formu. Jedná se o antracitové tabulky střešní krytiny a vhodně vybrané odstíny probarvené jemně zrnité omítky (červená a béžová). Jako akcenty pak působí dřevěné okenní rámy probarvené lazurovacím lakem v tmavém odstínu dřeva (bavorská hnědá) harmonizujícím s celkovým řešením.

Funkčně je objekt rozdělen do tří hmotových částí. Ústřední hmota má z ulice v severní fasádě vstup ve formě závětří a zádveří, odkud se nastupuje do obytné haly s centrálním schodištěm do patra. V pravé straně objektu z pohledu ulice je obytná část, v levé je hmota dvougaráže. V traktu do dvora jsou kuchyň s jídelnou přístupné z haly a obývacího pokoje. Uprostřed je koupelna, která má návaznost na ložnici (pokoj pro hosty) v přízemí. Na kraji ve východní části je technické zázemí. Jednoramenné schodiště vede do suterénu, kde jsou prostory wellness pro aktivní odpočinek – bazén, Tělocvična se saunou, sprchou, WC a úklidovou místností. Dispozici doplňuje nutné technické zázemí využívané i jako sklad zahradního náčiní. Podzemní podlaží je stavebně dokončeno do fáze přípravy na instalaci bazénu s protiproudem o rozměrech 5,6 x 3 x 1,5m. Provedeny jsou zde rozvody vytápění a kanalizace, vody a slaboproudu. S případnou montáží bazénu a související technologie by se dokončily související stavební práce a elektroinstalace. Platí samozřejmě i pro případ jiného využití suterénu (samostatná bytová jednotka či prostor pro podnikání).

Horní ložnicové patro je propojené již zmíněným hlavním tříramenným schodištěm z haly. V patře má pak převýšená hala galerii odkud jsou přístupny ložnice (dětské pokoje), pracovna a koupelny. Vetší z nich je komunikačně propojena na ložnici rodičů. Z ústředního prostoru je též v západní části přístupná galerie obývacího pokoje. Ve východní části obytného objektu je snížená výška střešní hmoty využita pro ateliér (dětský pokoj 2).

Nosná konstrukce objektu

Objekt RD je navržen kompletně jako zděná stavba ze systému Porotherm. Pro obvodové konstrukce je zvoleno zdivo tloušťky 440 resp. 300 (Porotherm 44 P+D). Stropy jsou navrženy také jako systémové POROTHERM – nosníky POT + keramické vložky MIAKO. Tloušťka stropní konstrukce nad 1.PP je 250mm, nad 1.NP 270mm. Objekt RD je zastřešen kombinací sedlových a pultových střech. Jednotlivé střechy jsou ve třech různých úrovních. Nad obývacím pokojem je střecha pultová s tepelnou izolací nad krokvemi. Ostatní střechy jsou řešeny klasickým způsobem – tedy tepelná izolace mezi a pod krokvemi.

Zahrada

Jak je patrno z celkové situace (viz výkresová příloha nabídky) koncepce zahrady využívá přirozené konfigurace terénu. Z projektu zahrady byly realizovány dvě menší vodní plochy propojené kaskádou. Třetí, větší vodní plocha – koupací jezírko nebyla realizována, Ze sadových úprav bylo realizováno cca 80 % výsadeb, automatický zavlažovací systém a osvětlení výsadeb vč. vodních ploch. Osvětlení zahrady i vodní kaskády je ovládáno dálkově.

Oplocení

Do ulice je provedeno ve funkcionalistickém duchu. Mezi příruby pozinkovaných ocelových sloupků HEB jsou ozubem zasunuty žb. prefabrikáty plnící funkci bezúdržbové podezdívky. Plotovou výplň tvoří pozinkované zámečnické výplně z JACKL profilů. Vjezd do garáže je umožněn přes letmou bránu s rakouským pohonem od renomované firmy TOUSEK. Přístup na zahradu zajišťuje tzv. hospodářský vjezd situovaný v SV rohu pozemku vedle vjezdu do garáže.

Líbí se Vám vila v Nouzově?

Víme, že zde budete šťastní. Ozvěte se nám nejlépe ihned!

Mám zájem